Μαιάνδρου 90, Νέα Φιλαδέλφεια 210.2518666
Title Sales Account Manager
Job Information

Η Digimark A.E. είναι μια δυναμική ελληνική εταιρεία, μέλος ομίλου εταιρειών που δραστηριοποιούνται στον τομέα της πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών από το 1987 σε Ελλάδα και Κύπρο. Λειτουργώντας ως Τεχνολογικός Πάροχος, προσφέρει ολοκληρωμένες IT λύσεις στους τομείς ΙΤ Infrastructure, Cloud Services και System Integration. Η ανάπτυξη και η οργανωτική μορφή της εταιρείας βασίζεται στην ικανότητά της για παραγωγή και διάθεση καινοτόμων και αξιόπιστων, προϊόντων και υπηρεσιών υψηλής τεχνολογίας.

Η Digimark αναζητά Sales Account Manager για να ενισχύσει την ανάπτυξη της και την διαχείριση του ηδη υφιστάμενου πελατολογιου της

Περιγραφή θέσης

Ψάχνουμε για έναν ειδικευμένο Sales Account Manager για να συμμετάσχει στην ομάδα μας. Ο Sales Account Manager θα είναι υπεύθυνος για την ανάπτυξη μακροπρόθεσμων σχέσεων με τους πελάτες και την επίβλεψη των πωλήσεων.

Ως Sales Account Manager, θα πρέπει να εργαστείτε για να ικανοποιήσετε τις ανάγκες και τα αιτήματα των πελατών σας, να απαντήσετε στα ερωτήματά τους εγκαίρως και να επιδιώξετε να αποδώσετε μια θετική εμπειρία στον πελάτη. Πρέπει να έχετε άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες.

Θα πρέπει να είστε σε θέση να αναπτύξετε τις δραστηριότητές της επιχείρησης μας δημιουργώντας επιτυχημένες, μακροπρόθεσμες σχέσεις με τους πελάτες.

Αρμοδιότητες

· Διαχείριση πελατών για να μια μακροπρόθεσμη επιτυχία

· Ανάπτυξη σχέσεων με τους πελάτες

· Να λειτουργείτε ως σημείο επαφής και εξυπηρετείτε τις ανάγκες των πελατών

· Ορισμός και παρακολούθηση στόχων λογαριασμών πωλήσεων, ευθυγραμμισμένος με τους στόχους της εταιρείας

· Παρακολούθηση μετρήσεων πωλήσεων (π.χ. τριμηνιαία αποτελέσματα πωλήσεων και ετήσιες προβλέψεις)

· Προτείνετε δράσεις για τη βελτίωση της απόδοσης των πωλήσεων και τον εντοπισμό ευκαιριών ανάπτυξης

Απαραίτητα Προσόντα:

· Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Sales Account Manager

· Hands on experience στις πωλήσεις και ικανότητα να προσφέρετε εξαιρετική εμπειρία πελατών

· Άριστη γνώση ERP/CRM και MS Office

· Κατανόηση των μετρήσεων απόδοσης πωλήσεων

· Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης

· Επιχειρηματική αίσθηση με μια στάση επίλυσης προβλημάτων

· Πτυχίο BSc στην Διοίκηση Επιχειρήσεων, Μάρκετινγκ ή σχετικό τομέα

· Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Η εταιρεία παρέχει:

· Ελκυστικό πακέτο αποδοχών

· Διαρκή εκπαίδευση

· Άριστο περιβάλλον εργασίας

· Δυνατοτητες εξελιξης